Kulki a'la pizzaPizza to jest takie danie, które mogłabym jeść codziennie :) Jednak czasami mam ochotę na coś innego ale w tym samym stylu. I to właśnie są kulki a'a pizza. Puszyste i chrupiące ciasto polane delikatnie sosem i zasypane serem... mniam! Ja się często zastanawiam, dlaczego tak dobre jedzenie jest tak kaloryczne :) Niedawno jadłam pizzę przez dwa tygodnie, codziennie. Efekt był taki, że przytyłam 5 kg :) Ale i tak warto było :) Może nie było by tak źle gdybym jadła normalne porcje ale jak to ta, im pyszniejsze jedzenie tym więcej go jem :)

Dobrze, teraz przejdę do przepisu. Wypróbujecie? :)

Składniki (na blaszkę okrągłą o średnicy 26 cm):

  • ciasto na pizze
  • salami ok 50 g
  • ser ok 200 g
  • sos pomidorowy

Zaczynam od zrobienia ciasta drożdżowego na pizze, przepis znajdziesz tutaj z tym, że na kulki lepiej zrobić połowę porcji z przepisu. 
Gdy ciasto wyrośnie formuje z niego gruby wałek,  a następnie kroję na paski, z których robię płaskie koła. Smaruje je sosem pomidorowym (przepis na sos tutaj, tak jak wcześniej wspomniałam tu również należy zmniejszyć porcje z przepisu o połowę) i układam troszkę sera.


Zawijam w sakiewkę, która później będę układać stroną zlepioną do dołu na blaszce posmarowanej olejem.

Na koniec kulki posypuje startym serem i układam salami.Wstawiam do nagranego piekarnika do 250 st. i piekę ok 13-15 minut.Muszę wspomnieć, że doskonałym dodatkiem do takiej potrawy jest sos czosnkowy (przepis tutaj) :)
SMACZNEGO!! :) :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kuchnia Viki , Blogger